KARIN TUUL - LÜHITUTVUSTUS (2024)

Karin Tuul (1994) on dirigent ja helilooja. Ta on omandanud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kooridirigeerimise erialal (prof. Hirvo Surva). 2017/18 hooajal õppis Tuul Amsterdami Konservatooriumis. 2023/2024 hooajal töötab Karin Tuul lisaks kammerkoorile Encore ka Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori ja Kaja Naiskooriga.
2025. aasta üldlaulupeol tuleb naiskooride esituses ettekandele Karin Tuule teos "Vaata ja sa näed". 2024. aasta võrukeelsel laulupeol “Uma pido” esitavad mudilaskoorid laulu "Too Mullõ' Munamägi" ja naiskooride esituses kõlab "Päävä vägi". Samal aastal toimuval Tartu laulupeol laulavad segakoorid teost "Veere, veere, päeväkene". 2023. aasta noorte laulupeol kõlas lastekooride esituses Ernst Enno teksile loodud "Kodu". 2022. aastal ilmus Karin Tuule autoriplaat “Eesti tunne” kammerkoori Encore esituses ning 2023. aastal salvestas TTÜ Akadeemiline Naiskoor plaadi "Valges vaikuses".
Karin Tuul on Eesti Kammerkooride Liidu esimees (2021-2025) ning osaleb aktiivselt Eesti Kooriühingu tegevuses. Ta on Eesti Kooriühingu alaliitude nõukogu esimees ja muusikanõukogu liige. Karin Tuult on pärjatud Eesti Kooriühingu tunnustustega "Aasta noor koorijuht 2021" ja "Aasta koorihelilooja 2022".


Karin Tuul - PIKEM TUTVUSTUS (2024) 

Karin Tuul (1994) on dirigent ja helilooja. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri kooridirigeerimise erialal (cum laude) professor Hirvo Surva dirigeerimisklassis. Lisaks õppis Tuul heliloomingut professor Tõnu Kõrvitsa kompositsiooniklassis. Samuti on ta õppinud Erasmus programmi kaudu Amsterdami Konservatooriumis.  

2016. aasta oktoobris kutsus Tuul kokku kammerkoori Encore. Koori tegevuse hulka jääb mitmeid meeldejäävaid kontserte, millest viimaste aastate olulisemad ülesastumised on olnud järgmised: 2023. aasta detsembris toimus ühtekuuluvuskontsert “Mina olen olemas”, kus juhiti tähelepanu ligipääsetavuse teemale; sama aasta oktoobris osaleti Jurmalas Rahvusvahelisel Läänemere koorikonkursil, kus saavutati IV koht; 2022. aasta oktoobris toimus Vaba Laval kontsert-etendus “Ühe pere lugu - vaikne, kena kohakene” koos TTÜ tantsuansambliga Kuljus; sama aasta kevadel andis koor välja debüütplaadi “Eesti tunne”; 2021. aasta sügisel esineti Tallinn Music Weekil koos ansambliga Duo Telluur.

2023/2024 hooajal töötab Karin Tuul lisaks kammerkoorile Encore ka Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskooriga ja Kaja Naiskooriga. Eelnevatel hooaegadel on Tuul töötanud mitmete noortekollektiividega: Gustav Adolfi Gümnaasiumi segakoor ja lastekoor; Tallinna Muusikakeskkooli poiste- ja mudilaskoor, 32. keskkooli noortekoor, Harkujärve Põhikooli mudilas- ja lastekoor ning Tallinna Raekoor. 

Karin Tuul on Eesti Kammerkooride Liidu esimees (2021-2025) ning osaleb aktiivselt Eesti Kooriühingu tegevuses. Ta on Eesti Kooriühingu alaliitude nõukogu esimees ja muusikanõukogu liige. Karin Tuult on pärjatud Eesti Kooriühingu tunnustustega "Aasta noor koorijuht 2021" ja "Aasta koorihelilooja 2022". Põhitööna on Karin Tuul alates 2019. aasta sügisest Kiili Kunstide Kooli õppealajuhataja.

Lisaks aktiivsele dirigenditööle kirjutab Karin Tuul ka koorimuusikat. 2025. aasta üldlaulupeol kõlab naiskooride esituses Karin Tuule teos "Vaata ja sa näed". 2024. aasta võrukeelsel laulupeol “Uma pido” tuleb mudilaskooride esituses ettekandele "Too Mullõ' Munamägi" ja naiskooride esituses teos "Päävä vägi". Samal aastal toimuval Tartu laulupeol esitavad segakoorid laulu "Veere, veere, päeväkene". 2023. aasta noorte laulupeol kõlas lastekooride esituses teos "Kodu". 

Karin Tuulel on viljakas koostöö luuletajatega Lauri Räpp ja Anne-Mai Tevahi. 2024. aasta jaanuaris valmis teos "Las ma olen", mis on kirjutatud Elleri Tütarlastekoorile ja dirigendile Külli Lokko. 2023. aastal valmis luuletajate tekstidele Tartu Hansa Kooli koolilaul ning kammerkoor Encore kandis ette teose "Kas oled nii mõelnud". 2022. aastal valmis  tsükkel "Rännak", mille esiettekande tegid TTÜAN, orkester Ventum ja dirigent Edmar Tuul. Sama koori ning dirigendi esituses kõlasid uudisteostena "Kui kaarduvad sillad" ja "Tühjuse äärel". 

2022. aastal ilmus Karin Tuule autoriplaat “Eesti tunne” kammerkoori Encore esituses ning 2023. aastal salvestas TTÜ Akadeemiline Naiskoor plaadi "Valges vaikuses", kus kõlab samuti mitu Tuule teost. Mõlemad kauamängitavad on leitavad Spotify'st. 

Karin Tuul on kirjutanud teoseid mitmetele koorimuusikafestivalile. 2022. aasta üliõpilaslaulupeol Gaudeamus kõlas ühendkooride esituses "Vaata ja sa näed" ning arranžeering Tõnis Mägi laulust "See on, laps, meie muld". Sama aasta meeste tantsupeol kõlas Tuule arranžeering Madis Orava ja Karl-Erik Taukari teosest “Mehe mõõt”. 2021. aastal valmis “Õhtulaul” ühendkooridele Kuusalu ja Jõelähtme valla laulupeole “Allikat kuulates”. 2019. Eesti Naislaulu Seltsi aasta vabariigi aastapäeva kontserdil Paides esitas ühendkoor tellimusteost “Kodu”. Sama aasta suvel valmis poistesegakoori teos “Veere venna juurde” Eesti Meestelaulu Seltsi tellimusel. 2017. aasta kevadel toimus traditsioonilisel emadepäeva kontserdil Estonia Kontserdisaalis lausa kaks esiettekannet, teosed “Esimene kiri” ja “Ema laul”, mida esitasid Rahvusooper Estonia Poiste- ja Meeskoor ning noorteorkester Reaalmažoor. Sama aasta kevadel esitas Eesti Rahvusmeeskoor ja dirigent Edmar Tuul teose “Anna jõudu”. 2015. aastal kirjutas ta teose “Hingelend” Eesti Muusika Päevade noorteprogrammi Mini-EMP raames, mille esiettekande teostas ETV tütarlastekoor. 2014. aastal võitis ta USA vokaalansambli Chanticleer korraldatud heliloomingukonkursi teosega “Journey”, mida kanti ette San Franciscos Davies’ Symphony Hall’is 400 laulja poolt.